x
sadsad x
asdasd
İptal & İade Koşulları

Ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?

İade etmek istediğiniz ürünleri teslim aldığınız tarihten itibaren 7 (yedi) gün içerisinde Kargo ücreti tarafınıza ait olmak üzere Türkiyenin her yerinden sadece 444 34 13 nolu telefondan Yütaş A.Ş Müşteri Hattı'nı arayarak iade bildiriminde bulunabilirsiniz.

  • İadeler mutlak surette orijinal hasar görmemiş kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. İade isteğinizin kabul edilebilmesi için ürünlerin hassas ve kırılabilir olması nedeni ile orijinal kutusunda ve ambalajı bozulmamış olması önem arz etmekte ve gerekmektedir.
  • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte, ürüne ait fatura aslının ve iade formunun eksiksiz olarak doldurulup, tarafımıza mutlaka gönderilmesi gerekmektedir.

İade Ürün / Ürünlerin Bedeli

Ürünler depoya ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra, ödemeniz tarafınızdan ne şekilde yapılmış ise ona uygun; iade kredi kartınıza veya mal bedeli havale ile gelmiş ise; banka hesabınıza iade yapılmaktadır. Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kredi kartınızda görmeniz, 7 (yedi) iş günü sürebilir.

Ayıplı ürünlerde kargo bedelini kim öder?

İade etmek istediğiniz ürün ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise iade işlemlerinde kargo ücreti tarafınıza aittir. Üründe ayıp olması halinde 4077 sayılı kanun uygulanır.

Ürün hasarlı ise ne yapmam gerek?

Ürünü teslim alırken mutlaka kontrol ediniz. Eğer ürününüz size hasarlı olarak ulaştı ise teslim almayınız. Lütfen hasarı belirleyen bir tutanakla kargo teslimatını yapan kişi ile beraber tutanağın altını imzalayınız. Tutanağın bir nüshasını siz alınız. Asıl nüshasını bize ulaştırınız. Hasar sigortası kapsamına girebilmesi için, teslimatın yapıldığı gün Türkiyenin her yerinden sadece 444 34 13 Yütaş Müşteri Hattı'nı aramanız ve durumu bize bildirmeniz gerekmektedir. Görevlendirdiğimiz kargo şirketi o an ürünü alamaz ise size tekrar ulaşacak ve hasarlı ürünü sizden teslim alacaktır.

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Siparişinizi kargoya verilmeden önce iptal etmek isterseniz, iptal talebinizi Yütaş Müşteri Hattı'na Türkiyenin her yerinden sadece 444 34 13 veya info@groheturkiye.com mail atmanız yeterli olacaktır.

Ürün değişimi ile ilgili hususlar nelerdir?

Fiş veya fatura olmaksızın değişim maalesef yapılamamaktadır. Garanti belgesi değişim ve iade için yeterli değildir. Fatura firma ismine kesilmiş ise; fatura kesilen firmanın iade faturası gerekmektedir.

  • Değişimi yapılmak istenen ürünün eksiksiz, orijinal kutusunda ve kullanılmamış ayrıca hiçbir şekilde montajı yapılmamış olması gerekmektedir. Ürünün orijinal ambalajı açılmış ancak kullanılmamış ise, ürünün ve ürüne ait aksesuarların zarar görmemesi, ayıpsız ve kusursuz halde olması durumunda değişim işlemi başlatılabilir. İnternet alışverişlerinde muhakkak ürünün kargo şirketinin taşıyabileceği bir paketleme ile teslim edilmesi gerekmektedir.
  • Ürün değişimlerinde ancak; faturanızda yer alan ürünün gönderimi yapılabilir; renk, model değişikliği talebiniz, için iade işlemleri başlatılacaktır.
  • Defolu-ayıplı-seri sonu indirimli olduğu belirtilerek satılan mallar için iade veya değiştirme işlemi yapılamamaktadır.
  • Özel Sipariş Ürünlerde; Değişim ve İade Hakkı Bulunmamaktadır.

İade işlemi ile ilgili yasal düzenleme nedir?

Maliye Bakanlığı'nın 24 / 04 / 1996 tarih ve 22620 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 54 seri no'lu tebliği ve Katma Değer Vergisi Kanunu 8 / 2 maddesi hükmü gereğince 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Kanununu kapsamında müşterilerimiz tarafından satın alınan mallara ilişkin faturaları veya yazarkasa fişlerini ibraz etmeleri yasal zorunluluk teşkil etmektedir.

İade ürünlerin teslim yeri neresi?

Internet veya telefonla sipariş kanalı aracılığıyla, aldığınız ürünlerin iade veya değişimleri mağazalarımız tarafından yapılmamaktadır. Bu hususta sadece depolarımız görevlidir. Talepleriniz için Yütaş A.Ş Müşteri Hattı'na Türkiyenin her yerinden sadece 444 34 13 numaralı telefondan ulaşarak işlemleri başlatabilirsiniz. Yetkili ürün iade depo adresimiz:

Yütaş A.Ş
Fulya Mah. Mehmetçik Cad.
Mehmetcik Cami altı No:20
34394 Mecidiyeköy - İstanbul
info@groheturkiye.com

Garanti şarları nelerdir?

Satışı yapılan ürünlerin garanti süreleri en az 2 yıldır. Bazı firmaların vermiş olduğu garantiler bu süreden daha uzun olabilir. Ürünün kullanım kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır. Ayrıca garanti kapsamında olan malların iadesi sözkonusu olduğunda, yetkili servis raporu gerekmektedir.

Kargom ne zaman ulaşır?

Stoktaki ürün için 2 ila 7 iş günü içresinde teslim edilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.